Ndërlidhjet

JERUZALEM


Policia izraelite ka vrarë dy palestinezë të armatosur, pasi personat hapën zjarr mbi një grup njerezish në një stacion autobusësh, duke vrarë një dhe plagosur të paktën 13 civilë. Zëdhënësi i qeverisë izraelite, e quajti këtë incident, “një akt terrorist” dhe akuzoi liderin palestinez, Jaser Arafat, se jo vetëm që s’ka bërë asgjë për të parandaluar të tilla veprime, por përkundrazi, i ka inkurajuar ato.
XS
SM
MD
LG