Ndërlidhjet

BAHREIN


Funksionarë ushtarakë të Shteteve të Bashkuara njoftojnë se aviacioni luftarak amerikan dhe britanik, ka bombarduar objektiva ushtarakë irakene, në Naziriah, provincë kjo rreth 350 kilometra në juglindje të kryeqytetit Bagdad.
Ushtarakët thanë se të gjithë aeroplanët amerikanë u kthyen në bazë dhe se asnjëri prej tyre nuk ka pësuar dëmtime.
XS
SM
MD
LG