Ndërlidhjet

MAZAR-I-SHARIF


Komandantë të Aleancës Veriore thonë se kanë vrarë ose carmatosur luftëtarët talibanë të dorëzuar ditët e fundit, pasi rimorrën ndërtesën e fortifikuar në të cilën ata mbaheshin të burgosur. Ky akt i dha fund rebelimit tre ditësh të përkrahësve të Osama bin Ladenit. Aleanca nuk i ka lejuar gazetarët të vizitojnë objektin dhe të verifikojnë në mënyrë të pavarur raportet.
XS
SM
MD
LG