Ndërlidhjet

NJU JORK


Kryeprokurorja e Gjykatës Penale të Hagës, ka deklaruar sot para Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, se të akuzuarin dhe të kërkuarin për krime lufte, ish-komandantin serb të Bosnjes, Ratko Mlladiq, po e ruan nga drejtësia, Armata Jugosllave. Karla del Ponte i bëri thirrje Këshillit që të ushtrojë trysni për arrestimin e Ratko Mlladiqit dhe Radovan Karaxhiqit.
XS
SM
MD
LG