Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan do të takojë gjatë ditës presidentin e Shteteve të Bashkuara, George Bush në Uashington që të diskutojë situatën në Afganistan, njofton Shtëpia e Bardhë.
Anan dhe Bush do të bisedojnë lidhur me përpjekjet për formimin e qeverisë pas-talibane, në ate vend të tronditur nga luftërat, angazhimet ndërkombëtare për rindëretimin e Afganistanit dhe çështjen humanitare afgane.
XS
SM
MD
LG