Ndërlidhjet

BON


Delegatët afganë vazhduan bisedimet e sponzoruara nga Kombet e Bashkuara për formimin e qeverisë pas-talibane në Afganistan që filluan dje afër Bonit në Gjermani.
Rendi i ditës i bisedimeve përfshinë krijimin e një Këshilli kalimtar suprem dhe një administrate të përkohëshme.
XS
SM
MD
LG