Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld ka thënë se aviacioni amerikan ka bombarduar dje një kompleks objektesh afër Kandaharit në Afganistan, që kanë qenë shfrytëzuar nga liderët talibanë dhe të Al Kaidës.
Zyrtarët amerikanë të Mbrojtjes thanë se nuk ka indikacione që lideri taliban, Mullah Omar të ketë qenë në ato objekte gjatë bombardimit.
XS
SM
MD
LG