Ndërlidhjet

PEKIN


Zyrtarë nga Kina dhe Rusia janë takuar në Pekin që të diskutojnë zgjerimin e bashkëpunimit kundër terrorizmit.
Rusia thotë se lufta e saj në Çeçeni është pjesë e betejës kundër terrorizmit ndërkombëtarë, kurse Kina thotë të njëjtën gjë lidhur me konfrtontimin e saj me separatistët në rajonin e largët perendimër - Xinjiang.
Mary Robinson u ka bërë thirrje vendeve që të ruajnë të drejtat civile të cilat, siç ka thënë ajo, janë mbrojtje esenciale kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG