Ndërlidhjet

MOSKË


Ministrat e jashtëm nga gjashtë vendet anëtare të Traktatit të sigurisë kolektive, u takuan në Moskë që të diskutojnë sigurinë në Azinë Qendrore dhe situatën në Afganistan.
Ministrat e jashtëm të Rusisë, Armenisë, Belorusisë, Kazakistanit, Kirgistanit dhe Taxhikistanit do të përqëndrohen në qasjen e përbashkët ndaj administratës së pas luftës në Afganistan.
Zartarët e Rusisë thanë se koalicioni global anti-terrorist do të diskutohet gjithashtu.
XS
SM
MD
LG