Ndërlidhjet

UASHINGTON


Agjencia kozmike e Shtetetve të Bashkuara - NASA, njofton se teleskopi orbital “Hubble” ka zbuluar atmosferën e një planete, largë 150 vite drite nga Toka, me madhësinë e Jupiterit.
Zyrtarët e NASA-së thonë se zbulimi mund të shpie në një etapë të re në eksplorimin planetar dhe më në fund në kërkimin e planetave sikurse Toka që mund të kenë potenciale jete.
XS
SM
MD
LG