Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i politikës së Jashtme dhe Sigurisë së Bashkimit Evropian, Javier Solana u ka bërë thirrje liderëve të Kosovës, që të fillojnë të punojnë për zhvillimin ekonomik të Kosovës dhe të ndërtojnë shoqërinë multi-etnike.
Solana kishte bisedime në Prishtinë me shefin e UNMIK-ut, Hans Haekkerup, komandantin e KFOR-it, gjeneralin Marcel Valentin dhe me liderë shqiptarë dhe serbë të Kosovës - Ibrahim Rrugovën, Hashim Thaçin, Ramush Haradinajn dhe Rada Trajkoviqin.
Javier Solana arriti në Prishtinë pas bisedimeve që kishte më parë në Beograd dhe në Podgoricë.
XS
SM
MD
LG