Ndërlidhjet

UASHINGTON


Agjencia qendrore informative e Shteteve të Bashkuara, CIA, konfirmoi se një nga oficerët e sajë, Johnny Spann është vrarë gjatë revoltës së të burgosurve në kështjellën afër Mazari Sharifit në Afganistan.
Spann është amerikani i parë që dihet se është vrarë në aksion gjatë fushatës ushtarake kundër talibanëve dhe Al Kaidës në Afganistan, që filloi me sulmet ajrore më 7 tetor.
XS
SM
MD
LG