Ndërlidhjet

VATIKAN


Vatikani ka apeluar sot tek të Krishterët dhe Myslimanët, që të punojnë më ngushtësisht së bashku për të mbrojtur vlerat njerëzore, të cilat, sic thuhet, janë të kërcënuara në një botë në transformim të vazhdueshëm. Që prej 11 shtatorit, Papa Gjon Pali i Dytë, ka thënë për të disatën herë se feja nuk duhet të bëhet asesi motiv për konflikte.
XS
SM
MD
LG