Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti jugosllav, Vojisllav Koshtunica, përsëriti sot për mediat beogradase, se hetimet e Gjykatës Penale të Hagës, rreth komandantëve të armatës jugosllave dhe policisë serbe, po kërcënojnë stabilitetin e Jugosllavisë.
Koshtunica insistoi se, sic u shpreh ai, “Nebojsha Pavkoviq dhe Sreten Llukiq, nuk kanë bërë gjë tjetër përpos se kanë mbrojtur vendin e tyre, kundër bombardimeve të NATO-s”.
XS
SM
MD
LG