Ndërlidhjet

JERUZALEM


I dërguari i Shteteve të Bashkuara në Lindjen e Mesme, Entëni Zini, akuzoi militantët palestinezë se po përpiqen ta pengojnë në misionin e tij.
Zini, i bëri këto komente pas ngjarjes së mbrëmshme në Izraelin verior, ku si pasojë e atentatit vetë-vrasës, humbën jetën tre izraelitë dhe u plagosën shumë të tjerë. Ish-gjenerali i trupave marinse amerikane, Entëni Zini, tha se për të realizuar armëpushimin mes palestinezëve dhe izraelitëve, i nevojitet ndihma e të dyja palëve.
XS
SM
MD
LG