Ndërlidhjet

MOSKË


Duma ruse, ka votuar njëzëri për aministimin e 24 mijë grave dhe të miturve që gjenden në burgjet e stërngarkuara të vendit. Para pak kohësh, Këshilli i Europës dhe grupe humanitare ndërkombëtare, patën denoncuar kushtet në burgjet e Rusisë, ne të cilat gëlojnë tuberkulozi dhe SIDA.
XS
SM
MD
LG