Ndërlidhjet

SARAJEVË


Paqeruajtësit italianë në kuadër të trupave të SFOR-it dhe policia boshnjake, kanë gjetur materiale reaktive që shërbejnë për të prodhuar bombë bërthamore, në Kiseljiak, 20 km në veriperëndim të Sarajevës. Policia në Kiseljak ka pohuar lajmin, por ka refuzuar të japë më shumë hollësi. Sipas agjensisë ANSA, trafikuesit kroatë, kishin ndërmend t’ua shisnin materialet terroristëve ndërkombëtarë.
XS
SM
MD
LG