Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush, ka dënuar atentatin vetë-vrasës të së enjtes në Izrael, por tha se është e nevojshme që përpjekjet për dhënien fund dhunës në Lindjen e Mesme të vazhdojnë pavarësisht nga pengesat.
“Shtetet e Bashkuara dhe presidenti nuk do të ndalin punën për të gjetur një zgjidhje për konfliktin” – ka deklaruar zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Ari Fleçer.
Komenti pasoi takimin mes presidentit George Bush dhe kryeministrit izraelit, Ariel Sharon në Uashington.
XS
SM
MD
LG