Ndërlidhjet

SHKUP


Sipas raporteve të policisë së Maqedonisë mbrëmë ka patur incidente të shtuara të shtënash me armë në Tetovë dhe rreth sajë dhe se disa post-bloqe policore dhe trupa janë gjendur nën zjarr.
Radioja shtetërore në një raport që citon policinë thotë se është plagosur lehtë një maqedonas afër Bërvnicës.
Zëdhënësi i armatës, Blagoja Markovski njoftoi se një ekip i NATO-s ka pastruar nga minat rajonin ku të enjetn mbrëma nga shpërthimi ishte dëmtuar lehtë autobusi me nxënës shqiptarë afër fshatit Radushë.
XS
SM
MD
LG