Ndërlidhjet

BRUKSEL


Mijëra njerëz anembanë botës me marshe shënuan ditën Botërore të SIDA-s në shenjë mbështetje të të sëmurëve prej saj dhe të luftës kundër zgjerimit të epidemisë.
Në Bruksel,presidenti i Komisionit të Bashkimit Evropian,Romano Prodi konfirmoi se BE-ja do të sigurojë qindra milionë dollarë për të luftuar sëmundjen- deri në vitin 2006.
Kyresuesja e Organizatës Botërore të Shëndetësisë tha në Gjenevë se vitin e kaluar u shënuan kthesa të mëdha në luftimin e epidemisë, në saje të çmimeve të ulta të ilaçeve jetë- shpëtuese.
XS
SM
MD
LG