Ndërlidhjet

SARAJEVË


Shefi i misionit në Bosnjë të Organizatës për Sigurinë dhe Bashkëpunimin Evropian, Robert Beecroft ka thënë se liderë politikë të serbëve të Bosnjës janë në kontakt me të akuzuar nga Tribunali i Hagës për krime lufte.
Robert Beecroft i ka deklaruar gazetës “Dnevni Avaz” të Sarajevës se në mesin e këtyre personave me tëcilët janë në kontakt liderët e partisë krysore në entitetin e serbëve të Bosnjës, janë Ratko Mladiq ,që besohet se fshihet në Jugosllavi dhe Radovan Karaxhiq, që besohet se fshihet në Republikën serbe të Bosnjës.
XS
SM
MD
LG