Ndërlidhjet

JERUSALEM/RAMALLAH


Zyrtarët izraelitë kanë akuzuar liderin palestinez, Yasser Arafat se ndanë përgjegjësinë për sulmin në Jerusalem, duke thënë se ai ka dështuar që të kontrollojë militantët anti-izraelit dhe janë kërcënuar se do të përgjigjen.
Autoriteti palestinez ka dënuar sulmet dhe ka premtuar se do të gjejë dhe arrestojë përgjegjësit për planifikimin dhe zabatimin e tyre.
Yasser Arafat, në vijim të ngjarjeve, ka shpallur gjendjen e jashtëzakohëshme në Bregun Perëndimor dhe në Brezin e Gazës, që ndalon të gjitha grupet, të cilat shkelin rregullat e saj.
XS
SM
MD
LG