Ndërlidhjet

SLEPTSOVSK/RUSI


Një zëdhënës i liderit çeçen, Asllan Maskadovit ka thënë se janë vrarë tetë ushtarë rus dhe 17 janë plagosur në një varg aksionesh të befasishme të guerrileve në kryeqytetin Grozni të republikës kryengritëse.
Por, zyrtarërët rus thonë se është vrarë vetëm një ushtar dhe janë plagosur dy të tjerë gjatë shpërthimit të një mine nën transportuesin e blinduar, duke mos dhënë numra tjera viktimash.
XS
SM
MD
LG