Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell, ka thënë se terroristi i arratisur, Osama bin Laden, gjendet akoma në Afganistan dhe kapja e tij është vetëm çështje kohe.
Powell ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk e dijnë saktësisht se ku fshihet bin Ladeni, por përndjekja e tij është përqëndruar në jug të Afganistanit,afër Kandaharit dhe në lindje, afër Jalalabadit.
XS
SM
MD
LG