Ndërlidhjet

ÇAMAN/PAKISTAN


Aviacioni i Shteteve të Bashkuara ka vazhduar bombardimin e Kandaharit, kurse 1.000 marincat amerikane janë vënë në gjendje gadishmërie në shkretëtirën afër qytetit në jug të Afganistanit.
Ndërkaq forcat pashtune anti-talibane janë afruar 25 kilometra pranë Kandaharit dhe kanë zhvilluar luftime me luftëtarë arabë të Osama bin Ladenit pranë aeroportit të atij qyteti.
XS
SM
MD
LG