Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld ka thënë se forcat e Shtetetve të Bashkuara do të bëjnë krejt çka është e nevojshme për t’i nxjerrë talibanët dhe anëtarët e Al Kaidës nga shpellat ku fshehen.
Rumsfeld ka pranuar në një bisedë televizive vështërsitë për përcaktimin dhe penetrimin në sistemin e shpellave të locuara në malet e Afganistanit. Ai ka thënë se sistemet janë shum-katëshe, të sofistikuara dhe të qëndrueshme.
Ende nuk është marrë vendimi nëse forcat tokësore amerikane do të dërgohen që të gjurmojnë terroristët e dyshuar shpell pas shpelle.
XS
SM
MD
LG