Ndërlidhjet

BON


Zyrtarët e Kombeve të Bashkuara kanë shfaqur shpresën se liderët afganë të katër grupacioneve do të nënshkruajnë gjatë ditës marrëveshjen për formimin e qeverisë së përkohëshme, kurse konferenca që mbahet në Bon do të përfundojë nesër.
Njoftohet se Abdul Sattar Sirat, me kombësi uzbeke dhe ndihmës i lartë i ish mbretit në egzil, Zahir Shahut ka dalë si kandidat kryesor për të udhequr administratën e përkohshme në Afganistan.
XS
SM
MD
LG