Ndërlidhjet

PRISHTINË


Sot kanë filluar bisedimet për bashkëqeverisje në mes të kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ibrahim Rrugova dhe kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.
Zyrtarët e LDK-së thonë se i kanë dërguar ftesë edhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçit, kurse zoti Rugova deri të enjten do të zhvillojë takime bilaterale me të gjitha partitë politike.
XS
SM
MD
LG