Ndërlidhjet

TIRANË


Ministrat e financave dhe ekonomisë e privatizimit të Shqipërisë, Anastas Angjeli dhe Mustafa Muçi kanë dhënë dorëheqje për shkak të akuzave të liderit të Partisë Socialiste, Fatos Nano, se ata kanë abuzuar me pushtetin.
Nano ka kërkuar ndryshime të thella në përbërjen e ministrave të qeverisë socialiste të kryeministrit Ilir Meta.
XS
SM
MD
LG