Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Armata izarelite ndërmori një varg sulmesh kundër caqeve palestineze për tu hakmarrë për sulmet e fundit vetëvrasëse të militantëve palestinezë që lanë të vdekur 26 izraelitë dhe 200 të plagosur.
Helikopterët izraelitë shkrepën së paku 10 raketa afër shtabit të liderit palestinez në Qytetin e Gazës,që shkatërruan dy helikopterë të tij dhe goditën depo karburantesh dhe objektet e afërta të gardës dhe njësive të tjera të sigurisë. Yasser Arafat ka qenë në Ramallah gjatë këtij sulmi, kurse burime spitalore thanë se 17 persona u shtruan për trajtim.
XS
SM
MD
LG