Ndërlidhjet

SHKUP


Zyrtarë të NATOs dhe Bashkimit Europian, u kanë bërë thirrje liderëve maqedonas të plotësojnë premtimin për amnestimin e ish-kryengritësve shqiptarë, si një premisat për respektimin e marrëveshjes së paqes në vend.
“Presidenti (Trajkovski) ka nënshkruar një letër amnestie, por tani është koha që të mbajë premtimin” – është shprehur Krejg Retkllif, zëdhënësi i NATO-s në Maqedoni. Retkllif tha se amnestia duhet të zbatohet sa më shpejt që të jetë e mundur.
XS
SM
MD
LG