Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush, tha se administrata e tij ka ngrirë pasuritë e tre grupeve që besohet se mbështesin financiarisht aktivitetet e militantëve islamikë të Hamasit, organizatë kjo që mori përgjegjësinë për sulmet terroriste të fundjavës në Izrael.
Sekretari i Thesarit, Pol Onill, i cili shoqëronte zotin Bush gjatë kësaj paraqitje në Shtëpinë e Bardhë, kumtoi se deri tani, qeveria amerikane ka bllokuar rreth 60 milion dollarë vlerë pasurie, të grupeve që mbështesin Hamasin dhe organizatën Al-Kaida të Osama bin Ladenit.
XS
SM
MD
LG