Ndërlidhjet

ANKARA


Sekretari amerikan i Shtetit, Kolin Pauell, udhëtoi në mbrëmje drejt Ankarasë, ku planifikon të takohet nesër me presidentin turk Ahmed Necdet Sezer dhe kryeministrin Bulent Ecevit. Në qendër të bisedimeve të tyre pritet të jetë lufta e Shteteve të Bashkuara në Afganistan dhe mundësia e zgjerimit të saj në Irak, vend fqinj ky me Turqinë.
XS
SM
MD
LG