Ndërlidhjet

TETOVË


Një djalë 17 vjecar është vrarë dhe pesë të tjerë janë plagosur nga shpërthimi aksidental i një granate, në fshatin Bërvenicë të Tetovës.
Në momentin e eksplodimit, adoleshentët, të gjithë të etnisë maqedonase, ishin duke luajtur me mjetin shpërthyes – thonë burime policore.
Të plagosurit i janë nënshtruar mjekimit intensiv në spital.
XS
SM
MD
LG