Ndërlidhjet

JALALABAD


Aviacioni i Shteteve të Bashkuara ka vazhduar me bombardimin e kompleksit të shpellave në rajonet malore Tora Bora në lindje të Afganistanit, ku dyshohet se fshihet terroristi i dyshuar, Osama bin Laden dhe luftëtarët e al Kaidës.
Një komandant vendor Sohrab Khan ka thënë se forcat e tij opozitare kontrollojnë gjysmën e atyre rajoneve malore dhe se luftimet vazhdojnë.
Më herët zyrtari vendor i policisë, Hazrat Ali, tha se rreth 1.000 luftëtarë arabë, aleatë me al Kaidën, ndodhen në malet e Tora Borës.
XS
SM
MD
LG