Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush i ka bërë thirrje liderit palestinez, Yasser Arafat, që të demonstrojë zotimet e tij për paqë në Lindje të Afërt, duke bërë përpjekje maksimale që t’u japë fund sulmeve vetëvrasëse me bomba që kanë vënë në shënjestër Izraelin.
Në një intervistë për televizionin amerikan, ABC, George Bush ka thënë se Arafat duhet të ushtrojë lidershipin e tij me aksion e jo vetëm me fjalë dhe të burgosë palestinezët të cilët planifikojnë sulme vetëvrasëse kundër Izraelit.
XS
SM
MD
LG