Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld ka thënë se nuk ka plane imediate që trupat e Shteteve të Bashkuara t’i bashkohen ofenzivës kundër Kandaharit dhe se ende ka shpresa që talibanët të dorëzohen.
Rumsfeld ka thënë se liderët anti-talibanë kanë forca të konsiderushme jashtë qytetit, bastionit të fundit të talibanëve në jug të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG