Ndërlidhjet

DUSHANBE


Ministria e jashtme e Taxhikistanit njofton se atje kanë arritur 60 ushtarë francezë dhe të tjerë do të vijnë gjatë natës dhe bashkë me dhjetra trupat amerikane dhe italiane do të ngrejnë baza për koalicionin anti-terrorist në disa aeroporte të atij vendi.
Zëdhënësi i ministrisë taxhike ka thënë se 186 trupa franceze do t’u bashkohen 21 ushtarëve amerikanë dhe 38 ushtarëve italianë që arritën gjatë fundjavës.
XS
SM
MD
LG