Ndërlidhjet

RAMALLAH


Lideri palestinez Yaser Arafat ka thënë se kryeministri izraelit, Ariel Sharon po orvatet që ta përmbysë ate dhe Autoritetin Palestinez.
Në një intervistë për Rojterin, Arafat thotë se Izraeli po shkallëzon sulmet ushtarake gjithkund, e në pyetjen nëse kryeministri Sharon po orvatet që ta përmbysë, ka përsëritur –Jo vetëm mua, por edhe Autoritetin palestinez.
XS
SM
MD
LG