Ndërlidhjet

BRUKSEL


Aleatët e NATO-s janë të gatshëm që të aprovojnë kërkesën e Maqedonisë për zgjatjen e misionit të Aleancës për paqë në ate vend të Ballkanit, thanë zyrtarët në Bruksel.
Asnjë nga 19 vendet anëtare të NATO-s nuk pritet të kundërshtojë planin dhe konfirmimi i vazhdimit të “Operacionit Dhelpra” edhe për tre muaj, duke filluar nga janari, është çështje ditësh, kanë thënë zyrtarët e Aleancës.
XS
SM
MD
LG