Ndërlidhjet

GAZA


Dy tankse izraelite hynë sot rreth një kilometër në brendësi të territorit palestinez në veri të Rripit të Gazës. Burime nga të dyja palët informojnë se ushtarët izraelitë kanë qëlluar për vdekje një palestinez. Mësymja e sotme ndodh vetëm një ditë pasi autoriteti palestinez, Jaser Arafat, urdhëroi mbajtjen në arrest shtëpiak, të udhëheqësit Hamas, sheikut Ahmed Jasin, me c’rast pati përleshje mes mbështetësve të tij dhe policisë palestineze.
XS
SM
MD
LG