Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Ramsfelld, ka deklaruar sot se Shtetet e Bashkuara nuk do të pranojnë asnjë marrëveshje që mund t’i lejojë udhëheqësit shpirtëror afganas, Mullah Mohamed Omar, të kalojë i pandëshkuar.
Ramsfelld argumentoi se cdo pakt duhet të jetë i tillë që të parashohë daljen e liderit taliban para drejtësisë, pasi sic u shpreh ai, “Mullah Omar ka strehuar terroristët dhe ka bërë gjëra shumë të tmerrshme”.
XS
SM
MD
LG