Ndërlidhjet

ANKARA


Duke u bërë thirrje izraelitëve dhe palestinezëve që t’i japin fund dhunës së tejzgjatur, kryeministri turk Bulent Ecevit, ka propozuar Turqinë si vend asnjanës ku mund të mbahen negocijatat dypalëshe.
Komenti pason njoftimin e zëdhënësit të ministrisë izraelite të mbrojtjes, se bisedimet e sigurisë izraelito-palestineze po mbahen në një vend sekret me pjesëmarrjen edhe të përfaqësuesve të Agjensisë Qendrore amerikane të Informacionit, CIA.
XS
SM
MD
LG