Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti francez, Zhak Shirak,i ka bërë thirrje Malit të Zi dhe Kosovës, që sic tha ai, “të lënë mënjanë aspiratat e tyre për ndarje dhe të punojnë për një Jugosllavi të ripërkufizuar”. Pas takimit me presidentin jugosllav, Vojisllav Koshtunica, Shirak tha se vëren “përparime domethënëse në aspektin e lirisë dhe reformave si dhe lëvdoi autoritetet vendore për sic u shpreh ai, “bashkëpunimin me gjykatën Penale të Hagës”.
Pas qëndrimit të sotëm në Beograd, Zhak Shirak do të vizitojë edhe Kroacinë.
XS
SM
MD
LG