Ndërlidhjet

TEHERAN


Lideri suprem i Iranit, akuzoi sot Perëndimin se po sulmon gjithë botën Islame.
Gjatë një ceremonie lutjesh në Teheran, Ajatollah Ali Kamnei e cilësoi thelbësore për botën Islame, mënyrën si po trajtohen problemet në Afganistan dhe territoret palestineze. Duke i quajtur aksionet amerikane dhe britanike “krime lufte”, Kamnei paralajmëroi Perëndimin që të mos vërë në shënjestër, në kuadër të fushatës kundër terrorizmit, asnjë shtet tjetër Mysliman, përfshirë Irakun dhe Somalinë.
XS
SM
MD
LG