Ndërlidhjet

JERUZALEM


Një zëdhënës i ministrisë izraelite të mbrojtjes, bën të ditur se izarelitët dhe palestinezët kanë përfunduar bisedimet e sotme të sigurisë, të zhvilluara në një vend sekret. Zyrtari refuzoi të japë hollësi rreth takimit por mësohet se në bisedime merrnin pjesë ushtarakë të lartë dhe zyrtarë të shërbimeve dypalëshe të zbulimit, i dërguari amerikan në Lindjen e Mesme, Antoni Zini si dhe përfaqësues të Agjensisë Qendrore amerikane të Informacionit, CIA.
XS
SM
MD
LG