Ndërlidhjet

KABUL


Kryeministri i përkohshëm i Afganistanit, Hamid Karzai i ka bërë thirrje popullit afgan që të kapë liderin e dyshuar terrorist, Osama bin Laden dhe liderin taliban, Mullah Mohamad Omar dhe t’ia dorëzojnë drejtësisë ndërkombëtare.
Karzai ka thënë se ende nuk dihet se ku ndodhen këta persona, duke demantuar spekulimet se Mullah Omari gjendet në duart e forcave të fiseve të atjeshme në Kandahar.
XS
SM
MD
LG