Ndërlidhjet

GAZA


Helikopterët e armatës izraelite kanë sulmuar me raketa instalimet e sigurisë së Autoritetit palestinez tek Rafahu në jug të Brezit të Gazës. Raportohet për dëmtime të objekteve të “Forcës 17”, gardës personale të Arafatit dhe të objekteve ushtarake dhe të shërbimit të zbulimit, por nuk ka raporte për të plagosur.
Izraeli po ndërmerrë këto sulme me qëllim të detyrimit të liderit palestinez që të mëshoj më ashpër kundër militantëve anti-izraelitë, kurse Yasser Arafati thotë se po arreston të dyshuarit e kërkuar nga Izraeli.
XS
SM
MD
LG