Ndërlidhjet

VLADIKAVKAZ/RUSI


Një polic çeçen dhe dy prokurorë janë vrarë në sulme të veçanta në republikën kryengritëse të Çeçenisë nga sulmes të paidentifikuar, njofton agjencia Interfax
Në Gudermes është vrarë oficeri i policisë, Shamkhan Magomadov, kurse dy prokurorët, Akhmad Khamzatov dhe Aleksander Leushin janë vrarë nga shpërthimi i një mine.
XS
SM
MD
LG