Ndërlidhjet

ASTANA/TASHKENT


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell qëndroi gjatë ditës në Uzbekistan dhe Kazakstan, për bisedime me liderët e dy vendeve të Azisë Qendrore, lidhur me fushatën ushtarake të Shteteve të Bashkuara në Afganistan dhe luftën kundër terrorizmit.
Sekretari amerikan i shtetit nesër udhëton në Moskë e në konferencë për shtypin në Tashkent tha se raportet e Shteteve të Bashkuara me Rusinë kanë “ndryshuar fundamentalisht” për mirë si rezultat i interesave të përbashkëta në luftën kundër terrorizmit dhe interesave tjera të ndërsjella.
XS
SM
MD
LG